Začněme od začátku. Existuje spousta důvodů, proč by spánek měl být na seznamu vaší první položkou. Proč je spánek tak dobrý asi tušíte. Je to pro nás taková nabíječka, která nám pomůže nejen dobít se, ale také regenerovat naše tělo. Je to prostě restart pro naše tělo, který pomáhá léčit všechna zranění, zmenšuje náš stres, zlepšuje naši paměť a pomáhá tělu zbavit se tuků. Takže spánek je dost klíčový. Proto by jsme se měli starat i o to, jak svůj spánek zlepšit. Možná patříte mezi ty, co mají problém se spánkem. Toto je 5 tipů, které vám pomůžou se jich zbavit.

1. Pravidelně cvičte

Možná vám to přijde bláznivé, cvičit kvůli odpočinku, ale je to logické. Já osobně se snažím každý den cvičit a cítím se skvěle, navíc díky tomu celou noc spím.

2. Pozdní přejídání

Když jíte jídlo, vaše tělo musí pracovat, aby jej strávilo. Je tady poměrně náročné snažit se usnout, když vaše tělo stále pracuje. Kdy mám tedy naposledy jíst? Přesný čas vám nedám, každé tělo je jiné a rozhodně byste se měli vyhnout i druhému extrému, hladu. Prostě a jednoduše, musíte si najít čas vyhovující vám.

3. Čtěte

Místo mobilu, který vysílá modré světlo a stimuluje tak váš mozek, si vezměte knížku a před spaním čtěte. Nepochybně lépe usnete.

4. Pročistěte si hlavu

Vezměte si deník s perem a plánujte. Do deníku si rozplánujte následující den, ujasněte si vaše povinnosti, které vás čekají a jděte spát s čistou hlavou.

5. Mějte rutinu

Choďte spát každý den ve stejný čas, tím si vytvoříte rutinu, kterou vaše tělo potřebuje. Někdy to může být trochu náročné a to hlavně o víkendu, ale pokud máte problémy se spánkem, tak to za to stojí. Stejně tak musíte vstávat ve stejnou dobu.

Zdroje: lovesweatfitness.com, Unsplash

Podobné články

1 Komentářů

LIBUŠE ČERNÁ

LIBUŠE ČERNÁ

před 1 roky

Jsem starší ročník a souhlasím s tím, že cvičení nabíjí naše tělo a tak se o to snažím. Musíme si udělat čas na tuto aktivitu a být cílevědomí.

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: