Jakmile dojde řeč na to, co jíme, tak mezi tím, co víme a tím, co reálně děláme, existuje asi největší rozdíl vůbec. Oproti výživě je každodenní makání v posilovně hračka. Jednou z věcí, díky které je tak těžké se správně stravovat je to, jaký kulturní názor jsme si na jídlo udělali a jaký k němu máme celkově vztah. Jídlo ovlivňuje naše emoce, je neodmyslitelnou součástí společenských akcí a na naši psychologii má vliv stejně tak obrovský a hluboký jako například náboženství.

Asi největší překážkou, kterou lidé musejí překonat, pokud chtějí jíst podle svého plánu, je posedlost Ameriky s dietami. Už ve 20. letech minulého století zastával každý od vládních agentur až po prodejce hadího oleje ten názor a kázal jej ostatním, že by měli dodržovat tuhle či onu dietu, aby zhubli, vypadali lépe a byli v nejlepší formě. Ale nakonec všechny diety selžou z jednoho prostého důvodu – nezaručí vám takový životní styl, kterým byste se mohli řídit až do konce svého života.

A to je to, co chce Alex Maclin změnit. Během jeho několikaleté praxe za podpory Travise Mashe a týmu z Barbell Shrugged zjistil, že odstranit činku z cesty je ta jednodušší část. Mnohem těžší a náročnější část představuje přesunout svou mysl směrem k filozofii udržitelné výživy. Nedávno se vydal na vlastní pěst a začal poskytovat rady a koučování ohledně správné výživy všem, kteří se chtějí dostat ze začarovaného kruhu jojo efektu do udržitelného tréninku.

Alex a já se bavíme o tom, jak začíná jeho koučování. Začíná tím, že mezi ním a klientem buduje důvěru a ptá se na ty pravé otázky. Vysvětluje, že jeho strategie sice zahrnuje povídání o jídle, ale ve skutečnosti je to hlavně o tom posílit celého člověka jako takového. Naučil se ocenit i malé pokroky, aby dokázal vytvořit pozitivní okamžik. Také se naučil neříkat lidem co mají dělat, pokud chtějí něco změnit. Cílem je pomoci těmto lidem si uvědomit, co opravdu chtějí, co je zapotřebí k tomu, aby svého cíle dosáhli a na závěr jim předat znalosti a nástroje k tomu, aby v tom mohli pokračovat celý život.

Pokud Vás tento článek zaujal, můžete se dozvědět více na tomto odkazu: https://breakingmuscle.com/healthy-eating/how-to-not-eat-like-an-idiot, kde naleznete celý podcast věnovaný správné stravě.

Zdroje: Freepik, breakingmuscle.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: