Pokud jste někdy procházeli TikTok nebo otevřeli aplikaci Instagram, pravděpodobně jste už o "té dívce" slyšeli. Určitě jste viděli třicetisekundové záběry, jak "ta holka" vstává brzy ráno, stlaní postele a pití zeleného džusu, a to vše předtím, než si připne závaží na kotníky a vydá se na Hot Girl Walk. Ale "ta holka" nemusí být nutně osoba (nebo seznam wellness trendů) - je to spíš pocit: Na prvním místě je pro ni sebe sama a neúnavně se soustředí na sebezdokonalování a na to, aby byla sama sebou. "Ta holka" není hvězda TikToku, která píše o lososu a rýžových miskách, ani wellness influencerka, jejíž tipy vás mají inspirovat, ale ve skutečnosti vás stresují. "Ta holka" ztělesňuje váš nejlepší život a upřednostňuje vaše nejlepší já. Pokud stále pracujete na tom, aby se rok 2022 stal rokem vašeho nejlepšího já, zde je osm snadných způsobů, jak se i vy můžete stát "tou dívkou".

1. Najděte si hodinu navíc ve svém dni

TikToks vás možná přesvědčí, že "ta holka" miluje brzké ranní vstávání, ale pokud budíček v šest ráno není nic pro vás, nebojte se. Cílem je vyhradit si během dne čas na to, abyste se mohli věnovat sami sobě a dokončit některé z dalších úkolů z tohoto seznamu, ale výhody jedné hodiny času pro sebe můžete využít kdykoli během dne. Pro někoho to může znamenat důkladnou ranní nebo večerní rutinu, zatímco jiní mohou využít polední pauzu k meditaci, procházce nebo domácím pracím. Kdykoli a jakkoli se vám to podaří, udělejte si na sebe čas každý den.

2. Zkontrolujte se sami se sebou

Kontrola sebe sama je jednou z těch položek na seznamu úkolů, které "ta holka" udělá během své hodiny navíc během dne. Ať už používáte vděčnost, podněty k manifestaci, nebo si prostě jen píšete, co vás napadne, psaní deníku je skvělý způsob, jak pomoci odhalit podvědomé myšlenky a pocity nebo si uvědomit, jak se právě cítíte. Pokud vám každodenní psaní připadá zdrcující nebo máte málo času, zkuste místo toho krátkou meditaci. Ta vám také pomůže navázat spojení mezi myslí a tělem a je skvělým způsobem, jak nastartovat nebo resetovat svůj den.

3. Pohybujte se každý den

Ať už je to procházka po okolí, rychlá jóga nebo protahovací cvičení, nebo intenzivní HIIT trénink, snažte se každý den alespoň 30 minut hýbat svým tělem. CDC uvádí, že 150 minut středně intenzivní aerobní aktivity týdně je spojeno s mnoha zdravotními přínosy, a bylo prokázáno, že soustavné cvičení zlepšuje náladu, zvyšuje energii, pomáhá spát a prodlužuje délku života (což jsou všechno výhody, které jsou pro životní styl "té holky" zásadní). Ale co je nejdůležitější? Díky těmto dlouhodobým výhodám se budete cítit co nejlépe i poté, co trend "té holky" pomine.

4. Hydratovat, hydratovat, hydratovat

Pijte více vody. Snadněji se to řekne, než udělá, ale všem nám může prospět více hydratace v našem každodenním životě (existuje důvod, proč "ta holka" TikToks vždy začíná citronovou vodou nebo zelenou šťávou). Optimální hydratace nám pomáhá udržovat vysokou hladinu energie, zářivou pleť a co nejlepší výkonnost našeho těla. Ačkoli se potřebné množství vody u jednotlivých lidí liší, existuje několik doporučení, která můžete vyzkoušet: osm osmistupňových sklenic, 1 galon, 2 litry nebo polovina vaší tělesné hmotnosti v uncích vody každý den. Pokud se vám nedaří plnit cíle v oblasti příjmu vody, zkuste si ji zpestřit těmito přísadami.

5. Vyživujte své tělo

Ženy, které jsou stále ve formě, se zaměřují spíše na to, co jíst, než na to, co nejíst. A "ta holka" není jiná. Zaměřuje se na konzumaci plnohodnotných potravin, díky kterým se cítí dobře a které vyživují její tělo. Můžete to udělat i vy, když do svého jídelníčku zařadíte více přírodních, nezpracovaných potravin a budete dbát na to, aby vaše jídla obsahovala více zeleniny. Dodáte tak svému tělu živiny a palivo, které skutečně potřebuje, aby se cítilo co nejlépe. To neznamená, že se musíte navždy rozloučit s pizzou (je to vůbec možné?), ale znamená to změnit způsob, jakým přemýšlíte o potravinách, které vašemu tělu prospívají, oproti potravinám, které vám sice chutnají, ale je vám po nich špatně (dívám se na tebe, zmrzlino).

6. Oblečte si to, v čem se cítíte dobře

Jestli jsme se něco naučili z filmu Legally Blonde, tak to, že s dobrým oblečením můžete dosáhnout čehokoli. Elle Woodsová i "ta holka" (možná jedna a ta samá) vědí, že správné oblečení má moc pomoci vám cítit se co nejlépe a zvládnout všechno. To, v čem se cítíte nejlépe, bude u každého vypadat jinak. Ať už jsou to legíny a nejpohodlnější svetr (můj osobní favorit), nebo silné kalhoty a sako, soustřeďte se na to, abyste se cítili dobře a byli připraveni zvládnout celý den.

7. Udělejte si čas na sebezdokonalování

"Ta dívka" ví, že být sám sebou je celoživotní snaha, a ráda se učí a rozvíjí. Pokud se chcete zapojit do akce, přečtěte si knihu o sebezdokonalování na téma, které vás zajímá, abyste se cítili více motivovaní a inspirovaní ke zdravým změnám. Nebo zkuste nahradit oblíbená alba T. Swift opakovaným poslechem wellness podcastu, abyste se dozvěděli obchodní tajemství od odborníků. Cílem je zařadit čas na sebezdokonalování do svého běžného programu tak, aby se zlepšování sebe sama skutečně stalo vaším koníčkem.

8. Pravidelně se hýčkejte

I když vše z tohoto seznamu lze považovat za péči o sebe, "ta holka" má také ráda starou dobrou rozmazlovací rutinu. Můžeme ji vidět, jak si válí led nebo používá chladivé náplasti pod oči, které zlepšují krevní oběh a snižují otoky. Můžete ji také přistihnout, jak si dělá domácí manikúru nebo zkouší novou pleťovou masku. PSA všem ostatním "takovým holkám": Hýčkání není jen o čisté pleti nebo lesklé manikúře (i když to jsou vítané vedlejší účinky). Čas, který věnujete hýčkání a péči o sebe, vám může také pomoci zlepšit tělesnou image, posílit reakci vašeho těla na stres a celkově vám pomoci cítit se pozitivněji. Klíčem č. 1 k tomu, abyste se stali "tou dívkou", je však nejen péče o sebe, ale také vědomí, že si to zasloužíte.

Zdroje: theeverygirl.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: