Nebaví vás se hýbat? Denně se přemlouváte k nějakému pohybu? Máme tu pro vás užitečné rady a tipy, jak si cvičení zpříjemnit a zároveň dosáhnout vysněné postavy.

Nejdříve si sestavte směr/plán, který chcete splnit. Jde hlavně o srovnání toho, co chcete se svou postavou a tělem dělat – zda chcete zhubnout, nabírat svaly nebo se jen snažíte trochu zpevnit.

Zjistěte, kolik jste denně dané činnosti ochotni dát. Na věc koukejte objektivně, nevymlouvejte se. Každý pohyb se počítá, ale ideální doba cvičení je okolo hodiny denně, samozřejmě záleží na dané aktivitě a sestaveném plánu. Víte, že jedna hodina denně je (nečekaně) jen 1/24 z celého dne?

Nezapomínejte na kvalitní odpočinek a relaxaci. Skvělou volbou jsou například masáže, meditace nebo jóga.

Zkuste se zamyslet a nejlépe si napsat na papír to, jak se po daném sportu či cvičení cítíte. Cítíte uvolnění? Cítíte radost, že jste do toho šli? (Nejen) pro tento pocit to děláte! Také myslete na to, že pohybem podporujete svoje zdraví a imunitní systém. Cvičení zrychluje bazální metabolismus a vaše spalování. Navíc vám vytváří kondičku a zpevnění svalové hmoty.

Najděte si více druhů aktivit, které by vás mohly bavit. Pohyb není jen o cvičení na podložce, ale můžete prozkoumat různé druhy cvičení jako je například HIIT cardio, jóga, pilates, kruhové tréninky, tabata, „dance cardio“ neboli taneční cardio a mnoho dalšího. Také se do aktivit počítají různé sporty, jízda na kole, brusle, běh, a i přirozená chůze, která je pro tělo velmi přínosná a důležitá.

Udělejte si radost novým sportovním oblečením! Cvičit pořád v tom samém je nuda, občas můžete zkusit obměnit svůj šatník a pořídit si nové kousky, ve kterých se budete cítit sebevědoměji.

Poslouchejte vaši oblíbenou hudbu nebo si do pozadí můžete pustit oblíbený seriál. I když se nebudete plně soustředit na cvičení (nesoustředěnost při cvičení není sice ideální), může vám cvičení rychleji utéct a více si třeba ho užijete.

Zkuste cvičení ve více lidech. Může vás to motivovat a dále se posouvat. Pozor ale na zbytečné povídání, které vás od cvičení může odvádět. Také je dobrý trenér či „sparing partner“. Trenér vám pomůže se cvičením a bude vás motivovat a kontrolovat. Se sparing partnerem můžete společně cvičit a posouvat tak dál své možnosti ve cvičení.

Pochvalte se za malé kroky. Byli jste se dnes projít? Uklidili jste? Byli jste dokonce cvičit? Pochvalte se za to, že děláte i malé posuny, které vás dovedou k cíli.

Pokud máte chytré hodinky, nekoukejte na spálené kalorie, ale na pocit a sílu, kterou po cvičení máte.

Shrnutí:

V dnešním fitness světě se můžeme cítit díky vlivu sociálních sítí špatně kvůli svému vzhledu a motivaci. Nezapomínejte na to, že jen vy můžete pro své tělo něco udělat a jen vy stojíte za tím, jak svůj den naplníte. Určitě se vám váš cíl podaří splnit. Tak se snažte hýbat, ať jste vy i vaše tělo spokojení.

Zdroje: healthline.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: