Pokud hledáte způsob, jak získat štíhlý pas, měli byste vědět, že je velmi obtížné snížit množství tuku nebo zhubnout tuk pouze v určitých oblastech těla. Nejlepší způsob je postupovat podle stejných rad týkajících se hubnutí a zaměřit se na zdraví jako celek.

Jaké je tajemství, jak získat štíhlý pas? Malé změny v životním stylu mohou přinést velké výsledky. Hledáte dlouhotrvající výsledky a úzký pas, na který by byla hrdá Marilyn Monroe? Postupujte podle těchto tipů ke zeštíhlení pasu, abyste viděli znatelnou změnu.

1. Hula hoop

Pamatujete si na hula hooping jako dítě? Hádejte co - stále to existuje! Navíc je to jeden z nejlepších tréninků na břišní svaly, které můžete dělat.

Potřebujete k tomu jen velmi málo místa.. Můžete to dělat před televizí, obruč vám pomůže spálit více kalorií - a rychleji tak zhubnout.

Jedna studie ve skutečnosti zjistila, že ženy používající hula hoop obruč zhubly v průměru 3,4 cm v pase a 1,4 cm v bocích za pouhých šest týdnů!

2. Zapomeňte na sedy lehy

Když se díváte, jak získat štíhlý pas, musíte se soustředit na svůj hluboký stabilizační systém tzv. core. Příčné břišní svaly, které se nacházejí hluboko v oblasti„ sixpacku“, působí jako korzet kolem střední části těla. Posílení tzv. core pomůže „utáhnout korzet“ a zúžit tak pas.“

Dobré je se vyhnout sklapovačkám a zařadit třeba plank.

3. Vyhněte se potravinám, které nadýmají

Chcete porazit nadýmání a získat štíhlý pas? Začněte den očistným šálkem čerstvého zázvoru a citronového čaje. Jednoduše smíchejte oloupaný a strouhaný kořenový zázvor a čerstvě vymačkanou citronovou šťávu s vroucí vodou. To nastartuje váš metabolismus a očistí trávicí systém.

Poté zvyšte příjem bílkovin. To znamená jíst hodně ryb, jako je losos, treska a makrela, nebo rostlinnou alternativu jako tofu, pokud jste vegetariáni. Svůj jídelníček můžete také doplnit nějakým kvalitním proteinovým práškem .

Vyvarujte se zpracovaným sacharidům, jako je bílé pečivo a těstoviny a brambůrky, které způsobují nadýmání a ve větší míře i přibývání na váze, a místo toho si vyberte sacharidy s pomalým uvolňováním tedy sacharidy z celozrnných plodů, kořenovou zeleninu, fazole a luštěniny. Přidejte hodně listové zeleniny, která má vysoký obsah hořčík a mikroživin, které napomáhají trávení

4. Uklidněte se

Pokud chcete získat štíhlý pas a ploché břicho, stres je vašim hlavním nepřitelem. Jde o to, že čím více jste ve stresu, tím více produkujete kortizol, který brání ztrátě tuku. Protože zvýšené hladiny tohoto hormonu také pomáhají způsobit vyšší hladinu inzulínu, tak klesá hladina cukru v krvi a toužíte pak po sladkých a tučných jídlech.

Nebuďte ale uvolnění až moc, protože například příliš dlouhé sezení u stolu nebo na gauči snižuje aktivitu enzymu nazývaného lipoproteinová lipáza, který nám pomáhá spalovat tuky. Stání naopak spaluje dvakrát tolik kalorií než sezení.

5. Zkuste HIIT trénink

Chcete dokonalé cvičení na štíhlý pas? Studie zjistily, že intervalový trénink s vysokou intenzitou (HIIT) může konkrétně spalovat břišní tuk. Studie z roku 2018 zjistila, že HIIT významně snížil celkovou, břišní a viscerální tukovou hmotu (tuk uložený kolem vašich životně důležitých orgánů).

Vysoká intenzita cvičení HIIT také znamená, že budete spalovat kalorie i po ukončení tréninku - to pomáhá zrychlit metabolismus a spalovat kalorie po dobu až šesti hodin!

Zdroje: fitandwell.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: