Vodní filtr na vodu v domě se často stává nutností, protože kvalita vody dodávaná lidem drasticky klesá po celém světě. To však neznamená, že každý dům potřebuje takový vodní filtr.

Zde můžete jednoduše zjistit, zda právě váš dům to potřebuje. V této příručce pojednáváme o výstrahách, které vám říkají, že je na čase investovat do spolehlivého vodního filtru pro celý dům.

Jak zjistit, zda váš dům potřebuje systém filtrace vody?

Znečištěná voda nepředstavuje pouze riziko pro vaše zdraví, ale také zatěžuje ostatní činnosti spojené s vodou, jako je vaření, uklízení a praní. Zde je několik známek toho, že váš domov naléhavě potřebuje filtrační systém.

1. Váš dům je starý

Pokud byl váš dům postaven před 80. lety, je pravděpodobné, že potřebuje filtrační systém. Ačkoli byly olověné trubky v roce 1986 zakázány, dříve se běžně používaly v infrastruktuře. Proto, pokud byl váš dům postaven před několika desítkami let, může mít vodovodní potrubí na bázi olova. V průběhu času olovo uniká z potrubí a vstupuje do vašeho vodovodu.

Kromě toho, že má voda odpornou chuť, má olovo také zdravotní rizika, zejména u dětí. Specializované vodní filtry pro celý dům mohou účinně odstraňovat olovo, arsen a další těžké kovy z vodního systému.

2. Je u vás často instalatér

Pokud zjistíte, že každý druhý měsíc utrácíte peníze za instalatérské opravy, může za to nečistá voda. Místo toho, pokud jednoduše nainstalujete systém filtrace vody, ušetří vám to z dlouhodobého hlediska spoustu peněz.

Nefiltrovaná voda obsahuje nebezpečné chemikálie a těžké kovy, které poškozují potrubí a vodovodní systém jako celek. Chemikálie mohou navíc ovlivnit i spotřebiče, jako je vaše pračka, nebo chladnička. Zjistíte tedy, že často platíte za opravy. Filtr celého domu může snížit vaše účty za údržbu o jeden stupeň.

3. Chuť vody není dobrá

Každý ví, jak chutná voda v jejich domě. Pokud si u vaší vody všimnete nepříjemné chuti, je to pravděpodobně kvůli znečištění a nečistotám. Mnoho kontaminantů vody, jako je chlor, má znatelnou vůni a chuť.

Těžké kovy, jako je železo, rtuť a arsen, navíc zanechávají ve vodě kovovou chuť. Vodní filtr celého domu dokáže odstranit většinu těchto nečistot, výrazně zlepší chuť pitné vody ve vaší domácnosti.

4. Oblečení je po vyprání špinavé

Než obviníte svou pračku ze špatné práce při praní, můžete zvážit podezření na nefiltrovanou vodu. Chemické látky v nečisté vodě mají tendenci zanechávat na oblečení skvrny, které vypadají matně nebo špinavě. Protože tyto chemikálie zůstávají na oděvu, mohou také vést k alergiím a mohou u dětí způsobit vyrážky.

Například voda bohatá na železo dodá vašemu světlému oblečení rezavý odstín. Na druhé straně tvrdá voda bohatá na minerály zašedne vaše oblečení a ztmaví jeho vzhled.

5. Voda není na pohled čistá

Nalijte sklenici vody a pozorujte známky plovoucích částic. Navíc zkontrolujte, zda není voda neobvykle zbarvená. Má odstín žluté, hnědé nebo červené? Pokud ano, znamená to, že voda není čistá.

Čistá voda by neměla obsahovat žádné barevné částice. Jak však dochází ke kontaminaci vodních zdrojů, nečistoty se přenášejí na dodávky vody do domácího sektoru.

6. Nahromadění vodního kamene

Vodní kámen okamžitě zvedá tvrdost vaší vody. Pokud si na dřezu nebo na vodovodních instalacích všimnete usazování vodního kamene, je to známka velkého počtu minerálů ve vaší vodě.

7. Máte vysušenou pokožku a vlasy

Cítí se vaše pokožka šupinatá pokaždé, když se dostanete ze sprchy? Cítí se vaše vlasy stále špinavé, i když jste je dobře opláchli? To je pravděpodobně způsobeno vysokou koncentrací minerálů a dalších chemikálií ve vaší vodě.

Někdy je suchost kůže čistě přirozená. V mnoha případech však za neúčinnost vaší rutiny péče o pleť může voda.

8. Špinavé nádobí

Ať už používáte myčku nádobí nebo nádobí umýváte ručně, tvrdá voda po sobě může zanechat špinavá místa. Proto vaše nádobí nikdy není úplně čisté. Kromě toho si můžete všimnout nahromadění minerálů na vašem kuchyňském dřezu.

Oslovte profesionála

Pokud váš zdroj vody pochází z města, budete každoročně dostávat zprávu o vodě. Úrovně běžných kontaminantů jsou specifikovány v této zprávě. Pokud jsou vysoké, měli byste si pořídit vodní filtr celého domu, protože kontaminovaná voda je na mnoha úrovních problematická.

Pokud jde o výběr správného filtračního systému, poraďte se s odborníkem a oni vám navrhnou něco podle spotřeby vody ve vašem domě, vodovodní instalaci a rozpočtu.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: