Svátky jsou časem oslav, setkávání s blízkými a vychutnávání jídla a pití při živé konverzaci. Svátky jsou obdobím plným veselí a omezování se v oblíbených rodinných tradicích, jako je například pojídání cukroví v hojném množství na Štědrý den při čekání na Ježíška, se dá jen těžko odmítnout. Může být také náročné cestovat na návštěvu k jedné rodině do druhé, aniž byste se přejídali nebo se necítili zahlceni všemi těmi lahodnými pokrmy. Jak se tedy můžete stravovat zdravě a zároveň si užívat vzrušení ze svátků? V tomto článku se seznámíte s některými tipy a triky, jak se zdravě stravovat během rušného svátečního období.

Užívejte si s mírou

Svátky jsou časem zábavy a jídlo a pití je způsob, jakým se mnozí lidé navzájem oslavují. Sladké dobroty a další pochoutky si můžete vychutnat i tak, že budete jíst s mírou. Dalším dobrým pravidlem je jíst menší porce, častěji a s použitím menšího talíře. Možná začnete mít pocit, že po celou dobu oslavy jen jíte, ale častější konzumace menších porcí vám pomůže cítit se během akce dobře nasyceni a pomůže vám, že už nebudete mít potřebu konzumovat velké porce během jídla.

Přidejte si na talíř více zeleniny

.

Dietologové doporučují přidat na talíř zeleninu, ořechy a další libové bílkoviny před přidáním sladkého pečiva a dalších položek s vyšším obsahem sacharidů. Tímto postupem podpoříte konzumaci čerstvých potravin a sníte méně zpracovaných položek, které byly dány ke sdílení. Poté, co si pochutnáte na talíři se zdravými pokrmy, dejte si 10-15 minut čas, než si pomůžete dalším jídlem nebo sáhnete po sladké pochoutce. Tato krátká doba umožní vašemu mozku dohnat váš žaludek a dát mu najevo, že je plný. Možná zjistíte, že po několika minutách čekání už nebudete mít chuť na další jídlo.

Pijte vodu

.

Většina lidí má problém s každodenní konzumací doporučeného množství vody. Vypít 8 šálků vody v běžný den může být obtížné, ale během svátků je to mimořádně důležité, protože potřebujete zůstat hydratovaní, protože budete pravděpodobně cestovat, méně spát a častěji komunikovat s lidmi. Konzumací vody můžete z těla vyplavovat toxiny a pomáhat tělu, aby se cítilo nasycené.

Vyhněte se tomu, abyste šli na večírek hladoví

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout přejídání na večírku, je sníst před odchodem z domu malé jídlo. Tím zajistíte, že se na večírku vyhnete hodování na oblíbených dobrotách nebo přejídání, protože jste celý den nejedli. Další výhodou svačiny před odchodem na večírek je, že budete překvapeni, jak se vaše mysl soustředí na zapojení se do konverzace s přáteli a rodinou, místo aby myslela na jídlo.

Dobrovolně přinesete své oblíbené zdravé jídlo

Jedním z nejlepších způsobů, jak převzít kontrolu nad situací, je dobrovolně přinést na sváteční večírek jedno ze svých oblíbených zdravých jídel. Tím zajistíte, že budete vědět o jednom zdravém pokrmu, který se bude podávat, a budete si moci vybrat, co přinesete! Sdílení je péče a jedním ze způsobů, jak můžete šířit radost, je podělit se s rodinou a přáteli o oblíbený recept. Pokud si nejste jisti, jaký zdravý sváteční pokrm byste měli přinést na příští slavnostní setkání, využijte aplikaci DishQuo. Ať už aplikaci používáte ke každodennímu plánování jídel, nebo jste jejími novými uživateli, aplikace DishQuo je plná chutných, kreativních a snadno proveditelných receptů, které potěší každou hladovou společnost.

Přestože vám tyto tipy pomohou udržet se na správné cestě ke zdravému stravování během svátečního shonu, existuje několik dalších věcí, které můžete udělat, abyste zůstali soustředění na své cíle. Dodržujte svůj běžný režim, dejte přednost cvičení a snažte se najít aktivity, které se netočí kolem jídla a pití. Budete-li mít tyto tipy na paměti, zatímco si budete užívat svátky s přáteli a rodinou, budete se moci stravovat zdravě a zůstanete důslední ve svém osobním životním stylu.

Chcete dlouhodobě změnit svůj životní styl? Podívejte se na 7 zdravých návyků, které změní váš život.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: