Neustále se ujišťuješ, že tohle musí zažít všechny páry. Vrcholné i slabší okamžiky se dají očekávat, je to přece lidský vztah. Vytrváte několik dní, které se změní v týdny, jež přerostou v měsíce. Vaše spojení s partnerem však stále zůstává nestabilní. Chtějí pro vás to nejlepší. Vaše mysl musí scénáře přefukovat.

Ale možná máte pravdu. Jemných příznaků si zpočátku těžko všimneme, ale když včas nepozorujeme žádný pokrok, musíme se chtě nechtě podívat pravdě do očí. Následující poskytnuté příznaky jsou sdílené službou Suicide CallBack.

Časté hádky
Velké hádky obvykle vznikají z drobných neshod, které se nedaří vyřešit. Zvláště pokud k tomu dochází často, zasahuje to do pohody vašeho vztahu. Někdy může váš partner v těchto obdobích zvýšeného napětí přerůst v násilníka. V takovém případě se obraťte na osobu, které důvěřujete, a odstraňte se z těchto situací.

Mlčení
Po hádce lze očekávat přijímání tichých komentářů a nepříjemné napětí. Pokud s vámi však partner i nadále odmítá delší dobu mluvit, ztěžuje vám to komunikaci a řešení vašich problémů.

Podbízivé komentáře
Pokud váš partner skutečně ví, co vás irituje, a rozhodne se s vámi sdílet negativní komentáře v nevhodnou dobu, zejména během zábavy, je to, jako by se snažil zničit vaši vnitřní pohodu. Vědom si toho, že vás jeho slova zraňují, je to někdo, kdo nachází potěšení v narušování vašeho štěstí. To není vlastnost, kterou byste chtěli, aby váš romantický partner měl.

Nedostatek snahy
Všímejte si, kdo plánuje schůzky, příležitostné posezení nebo dokonce vymýšlí nápady. Pokud jste za plánování takových akcí neustále zodpovědní vy, vyžaduje vztah z vaší strany příliš mnoho úsilí. Jste jediný, kdo se vyptává na to, jak se cítí nebo jak strávil den? Pokud tomu tak je, jste v nezdravém vztahu. Zdravý vztah vyžaduje, aby oba lidé investovali svůj čas a mysl. K tomu nepatří, že se váš partner rozhodne mluvit pouze o sobě a své emocionální pohodě.

Pokud se ve vašem vztahu vyskytují tři nebo více z následujících charakteristik, lze jej podle Centra zdraví Washingtonské univerzity označit za toxický vztah:

  • Pociťujete tlak na to, abyste kvůli druhé osobě změnili to, kým jste
  • Snažíte se jeden druhého kontrolovat nebo s ním manipulovat
  • Vnímáte, že jeden z vás musí ospravedlňovat své jednání
  • Cítíte se znepokojeni, když s druhou osobou nesouhlasíte
  • Pociťujete tlak na to, abyste zanechali činností, které vás obvykle baví

Doporučuje se vyhledat terapii, pokud je váš partner ochoten zlepšit chyby ve vašem vztahu."Pokud se vám partner někdy pokusí fyzicky ublížit nebo vás nutit k něčemu sexuálnímu, mělo by to pro vás být jasným znamením, že se jedná o nezdravý vztah. V takové situaci byste měli zvážit vyhledání pomoci nebo ukončení vztahu. I když věříte, že vás dotyčná osoba miluje, nekompenzuje to újmu, kterou vám působí." (University of Washington Hall Health Center).


Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: