Je důležité najít způsoby, jak vám pomoci eliminovat a spálit více kalorií, když chcete ztratit tělesný tuk a budovat štíhlé svaly. Ať už je to prostřednictvím výživového plánu nebo cvičebního programu, vaším cílem by měla být ztráta tuku a budování svalů. Existuje mnoho způsobů, jak ztratit tělesný tuk. Tyto způsoby vám nejen pomohou snížit váhu, ale také zabrání budoucímu přibývání na váze. Zde jsou 4 jednoduché způsoby, jak ztratit tělesný tuk:

Silový trénink

Jedná se o typ cvičení, které vyžaduje, aby jednotlivci stahovali svaly proti odporu. Silový trénink se již mnoho let používá k budování svalové síly. Silový trénink však nyní používají lidé, kteří chtějí ztratit tělesný tuk. Vaše úroveň znalostí a váš typ těla určí, jakou váhu byste měli zvedat. Pokročilí účastníci mohou začít s větší zátěží, zatímco začátečníci by měli zvedat ty lehčí.

Konzumujte dietu s vysokým obsahem bílkovin

Jíst stravu s vysokým obsahem bílkovin vám pomůže ztratit tělesný tuk a budete se cítit plnější. Může vám také pomoci vybudovat štíhlé svaly, když je kombinujete s cvičením. Chudé svaly umožňují tělu spalovat více kalorií, což později pomáhá při hubnutí. Zvažte použití zdrojů bílkovin, které mají nízký obsah nasycených tuků, kalorií a jsou bohaté na živiny, jako jsou: sója, plody moře, , vejce , semena a ořechy , fazole , libové maso nebo nízkotučné mléčné výrobky. Vždy nezapomeňte změnit příjem bílkovin; můžete mít například ryby bohaté na omega-3 a čočku, které vám dodají vlákninu a bílkoviny současně. Potraviny bohaté na vlákninu, stejně jako bílkoviny, vám dávají po dlouhou dobu pocit sytosti.

Pravidelně pijte vodu

Pitná voda je užitečná pro odbourávání tuků a mnoho studií tuto skutečnost podporuje. Voda může při hubnutí pomoci mnoha způsoby; potlačuje vaši chuť k jídlu tím, že vás na delší dobu plní, podporuje metabolismus a dělá cvičení snadným a úspěšným. Kromě toho může pití velkého množství vody pomoci snížit celkový příjem tekutin. Voda má nulové kalorie, zvažte doplnění sklenice vodou místo vysoce kalorických alternativ, jako je soda, džus, čaj nebo káva. Dietní soda nemusí mít žádné kalorie; Pokud však chcete zhubnout, je dobré ji nahradit vodou. Voda také pomáhá tělu zbavit se odpadu. Pití dostatku vody umožňuje tělu produkovat moč, která je z velké části složena z vody. Zůstat hydratovaný znamená, že je méně pravděpodobné, že váš zažívací systém bude trpět zácpou a nadýmáním. Vaše tělo také potřebuje vodu pro spalování tuků. Pít hodně vody zvyšuje lipolýzu. Toto je proces, při kterém tělo spaluje tuky na energii.

Vyvarujte se stresu a dobře spěte

Stres a spánek mají významný vliv na vaši chuť k jídlu a váhu. Nedostatek spánku může narušit leptin a ghrelin, které jsou hormony regulujícími chuť k jídlu. Stres naproti tomu ovlivňuje hormon kortizol, který se zvyšuje pokaždé, když jste ve stresu.

Zdroje: artofhealthyliving.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: