Břišní tuk, jinak známý jako viscerální tuk, může být jedním z nejobtížnějších míst na těle, kde se hubne. Zejména s přibývajícím věkem může být pro lidi obtížnější zhubnout a váhu si udržet, zejména při snížené úrovni metabolismu. Podle společnosti Piedmont Healthcare se s přibývajícím věkem náš metabolismus zpomaluje a rychlost, s jakou odbouráváme potravu, se po 20. roce věku snižuje o 10 procent.

Pokud se snažíte ztratit břišní svalstvo, zde je několik užitečných informací, které vám mohou dát odpověď, kterou jste hledali.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé snaží shodit břišní tuk, je často věk nebo hladina hormonů. Ať už je to způsobeno přirozenými změnami v produkci hormonů nebo hormonální nerovnováhou, hladiny hormonů v našem těle mají obrovský vliv na náš metabolismus a schopnost hubnout.

"Pokud ženy po menopauze přibírají na váze, je pravděpodobnější, že to bude v oblasti břicha," říká doktor Michael Jensen, profesor medicíny na endokrinologickém oddělení Mayo Clinic. V tomto období naše tělo produkuje méně estrogenu, progesteronu a testosteronu, takže pro mnoho lidí je stále obtížnější zbavit se břišních nadváh.

Pokud chcete zeštíhlit pas, kardio tréninky, jako je běh nebo spinning, vám samy o sobě nepomohou. Ačkoli jsou to skvělé způsoby, jak si zvýšit tepovou frekvenci, k dosažení výsledků je zapotřebí kombinace silového tréninku celého těla a kardiovaskulárního cvičení.

"Svaly spalují více kalorií než tuk, a proto přirozeně spalujete více kalorií během dne, protože máte více svalů," říká Kate Pattonová, registrovaná dietoložka na Clevelandské klinice.

Přidání posilování do tréninku pomůže vašemu tělu vybudovat více svalů, což usnadní spalování tuků. Silový trénink zaměřený speciálně na břišní svaly a jádro těla navíc pomůže zpevnit a zpevnit svaly v oblasti břicha.

Je důležité rozlišovat mezi "zdravými" a "nezdravými" tuky. Potraviny s vysokým obsahem mononenasycených tuků, jako je olivový olej a avokádo, a určité druhy polynenasycených tuků, jako jsou omega-3, které se nacházejí ve vlašských ořeších, slunečnicových semínkách a tučných rybách, jako je losos, mohou při umírněné konzumaci prospět vašemu zdraví. Jen si dávejte pozor na příjem kalorií!

Rozsáhlý výzkum prokázal, že udržování hydratovaného těla pomáhá při hubnutí. Podle minipřehledu studií na zvířatech z roku 2016 publikovaného v časopise Frontiers in Nutrition může zvýšení příjmu vody v těle zvýšit lipolýzu, tedy proces, při kterém tělo spaluje tuk na energii. Ačkoli vědci nejsou přesvědčiví o tom, zda tyto údaje budou mít velký vliv na hubnutí, je důležité zůstat hydratovaný po celý den, abyste pomohli udržet metabolismus a připravili tělo na případné cvičení.

Bohužel pro milovníky vína a piva je alkohol často jedním z největších viníků přibývání na váze. "Velmi se podílí na příjmu kalorií," řekla praktikující dietoložka a sportovní dietoložka Chloe McLeodová deníku The Huffington Post. Podle britské Národní zdravotní služby může vypití 4 lahví vína měsíčně znamenat roční spotřebu přibližně 27 000 000 kalorií, což odpovídá snědení 48 Big Maců za rok. Hlídání konzumace alkoholu je sice únavné, ale může vám pomoci dosáhnout cílů v oblasti hubnutí, o které se snažíte.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: