Ať už se svým partnerem chodíte pár měsíců, nebo jste manželé pět let, zdravý vztah je založen na závazku, vzájemném respektu a úsilí. Zatímco při prvním setkání jste pravděpodobně pocítili okamžitou a nenucenou jiskru, udržení této jiskry v průběhu vývoje vašeho vztahu vyžaduje práci (ale nebojte se, bude to ta nejzábavnější a nejvděčnější práce, jakou kdy budete dělat). I když je každý vztah jiný, vždy můžete pracovat na zlepšení vašeho pouta, přátelství a intimity. Vyzkoušejte těchto 10 věcí, které zlepší váš vztah RN.

1. Zeptejte se partnera na něco nového

Komunikace je pravděpodobně prvním rozhodujícím faktorem úspěchu každého vztahu. Je hezké zeptat se partnera, jak se mu dařilo, ale může to působit rutinně, když se ptáte každý den na totéž nebo se nepouštíte do nových konverzačních témat. Zlepšete svůj vztah a komunikaci tím, že vynaložíte větší úsilí a zeptáte se svého protějšku na něco konkrétnějšího. Kladením nových otázek (například "Jaký z toho máš pocit?" nebo "Co bys raději dělal v práci místo toho?") se vyhnete neustálému opakování, budete si pozorněji naslouchat a povedete smysluplnější diskuse.

2. Určete si měsíční rande

Mezi nabitým rozvrhem a nepřetržitými povinnostmi obou z vás je nejbezpečnějším způsobem, jak zaručit, že si na sebe uděláte čas, stanovit si každý měsíc jeden večer věnovaný posílení vašeho vztahu a opětovnému zažehnutí jiskry. Ať už chcete svůj vztah okořenit, nebo chcete společně podniknout něco, co nezahrnuje Netflix, naplánujte si schůzku - je to jeden večer v měsíci, ale spojení, které z něj vzejde, bude mít dlouhodobé účinky.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: