1. Pijte zelený čaj  

Některé čaje zrychlují metabolismus o 4 – 6 %. Zvláště u zeleného čaje bylo prokázáno, že má vlastnosti podporující metabolismus. Má i hodně antioxidantů, vitamínů a mění tuky na  mastné kyseliny. Tento proces podporuje spalování tuků v těle a pomáhá vám udržet váhu pod  kontrolou. A co je nejlepší, zelený čaj má málo kalorií, takže jej můžete pít bez obav o svou váhu. Zelený čaj můžete pít teplý i studený, bez ohledu na roční období. 

2. Zmírněte spotřebu kalorií 

Tím nemyslíme, že byste měli konzumovat co nejméně jídla. To opravdu ne. Ve skutečnosti byste se měli snažit svou spotřebu kalorií udržet stabilní. Jinak riskujete, že přimějete své tělo, aby si myslelo, že je v režimu přežití, a proto nespálilo vůbec žádný tuk. Abyste se ujistili, že k tomu nedojde, zkuste sníst alespoň 1300 kalorií denně (za předpokladu, že jste průměrná žena); trochu víc také neuškodí. Jíst méně než toto by znamenalo snížení rychlosti vašeho metabolismu, a proto byste paradoxně hubli méně.

3. Jezte kořeněná jídla

Pokud jste fanouškem kořeněných jídel, budete mít radost, že ostrá jídla vám mohou pomoci zhubnout zvýšením rychlosti vašeho metabolismu. Papričky, koření a chilli jsou jen několik málo různých potravin, které vám mohou pomoci zhubnout. Klíčovou složkou je kapsaicin, jedinečná látka obsažená v kořeněných jídlech. Časem vám přidání tohoto koření do jídla může pomoci zhubnout značné množství váhy. Pikantní jídlo není pro každého, takže dávejte pozor, abyste nepřehnali množství koření přidaného do vašich pokrmů.

4. Konzumujte Omega-3

Dalším klíčovým prvkem, který byste měli zkusit začlenit do svého jídelníčku, jsou Omega-3 mastné kyseliny. Tuto látku lze nalézt v různých potravinách, včetně lososa, tuňáka a sledě. Je to jeden z nejlepších tuků pro naše tělo, protože pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi a chrání 

před záněty. Pokud jde o metabolismus, může pomoci urychlit trávicí proces. Pokud si nemůžete dovolit jíst lososa každý den, můžete se také rozhodnout pro doplňky omega-3, které najdete téměř v každé lékárně. 

5. Jezte více bílkovin

Různá jídla mají různé účinky na úroveň vašeho metabolismu. Vědecky se tomu říká termický efekt jídla neboli TEF. Vyšší TEF znamená, že vaše tělo potřebuje více energie k trávení kalorií a zpracování živin. Jednou z potravin s nejvyšším tepelným účinkem jsou bílkoviny. Díky bílkovinám naše tělo pracuje o více než 30 %, zatímco jiné druhy potravin to dělají pouze o 5%až 10%. Díky bílkovinám se navíc budete cítit plní a plní energie. 

6. Přepnout na BIO potraviny

Pokud pochybujete o výhodách konzumace biopotravin, možná je na čase to znovu zvážit. Ukázalo se, že produkty - včetně ovoce, zeleniny a zrn -, které byly pěstovány ekologicky (bez pesticidů nebo jiných umělých přísad), zvyšují váš metabolismus. Díky biopotravinám bude vaše tělo tvrději pracovat, aby strávilo obsah bohatý na vlákninu, což vám umožní spalovat více tuků, zatímco jíte. Biopotraviny navíc nezatěžují vaše tělo toxiny a pesticidy. Neorganické potraviny mohou naopak omezit schopnost našeho těla správně trávit potraviny. Zkuste konzumovat více biopotravin a neorganické postupně nahraďte anorganickými.

7. Pijte studenou vodu

Studená, osvěžující voda je jedním z nejuspokojivějších nápojů v letní sezóně. Jeho přínosy pro zdraví však přesahují než jen uspokojení naší žízně. Studená voda vám může pomoci zhubnout a zároveň podpořit váš 

metabolismus. Pro začátek, voda neobsahuje žádné kalorie, ale zmírňuje žízeň. Za druhé, voda dočasně zvyšuje váš metabolismus, dokonce až o 30% během jedné hodiny. Pokud pijete studenou vodu, výhody jsou ještě znatelnější, protože tělo musí pracovat velmi tvrdě, aby normalizovalo teplotu vody. Snažte se vypít alespoň pět sklenic vody denně. Věci můžete okořenit přidáním citronu do vody.

8. Omezte trans tuky

Jednou z nejhorších věcí, které můžete svému tělu udělat, pokud jde o účinek, který má na metabolismus, je konzumace trans -tuků. Tento typ tuku může být nejen pro vás nezdravý, ale také může poškodit váš metabolismus, což způsobí, že vaše tělo spaluje méně tuků. Trans -tuky se mohou vázat na tukové a jaterní buňky, čímž zpomalují proces. Více trans -tuků navíc znamená větší inzulínovou rezistenci, což také způsobuje zpomalení metabolismu. Trans -tuky lze nalézt ve fast foodech a vysoce zpracovaných potravinách.

9. Zvedejte těžší závaží 

Silový trénink je skvělý způsob, jak přirozeně zvýšit hladinu svého metabolismu. Vzpírání zapojuje svaly způsobem, který způsobuje, že tělo spaluje více tuků a zvyšuje úroveň metabolismu. Kromě toho je sval metabolicky aktivnější než tuk, což znamená, že po silovém tréninku bude vaše tělo i nadále spalovat více tuků, i když odpočíváte. Další výhodou posilování je, že pomáhá udržovat svalovou hmotu a předcházet nižším hladinám metabolismu. Pokud jste dříve nezvedali závaží, začněte s použitím malých závaží a postupně se dostávejte k těžším.

10. Vstávejte dříve 

Po zdravém a vyrovnaném ránu může rutina pomoci nastartovat váš metabolismus, udržet ho vyšší než normálně a nakonec vám pomůže spálit více tuků. Všechno to začíná lehkou, ale zdravou snídaní plnou složek bohatých na živiny, jako je ovoce, zrna a další. Jíst něco brzy ráno může pomoci probudit váš metabolismus a dát věci do pohybu. Jíst brzy ráno vám navíc může pomoci zhubnout po celý den, protože nebudete mít hlad. Může také obnovit váš vnitřní rytmus, což vám poskytne lepší a kvalitnější spánek.

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: