Všichni víme, že stárnutí je přirozený proces, který k životu patří. Jak ale můžeme tělu pomoci, aby stárlo pomaleji? Ukážeme si několik potravin, které nám v tom pomohou.

1. Špenát

Když začneme přidávat pravidelně špenát do naší stravy, můžeme docílit toho, že naše pleť a vlasy budou vypadat zdravější. Špenát totiž obsahuje vitamíny A, C, E, K, hořčík, železo a lutein. Dohromady pomáhají udržet pokožku a vlasy hydratovanou a zdravou.

2. Ryby

Jak stárneme, tak naše pokožka ztrácí schopnost udržovat vlhkost. S tím nám ale pomůžou ryby, jako například: losos, sardinky, nebo makrela. Tyto ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, které nám pomohou posílit oslabenou pokožku, která je i náchylnější k zarudnutí, nebo zánětu.

3. Papája

Papája obsahuje enzym zvaný papain, který se mimo jiné objevuje i v exfoliačních produktech. Obsahuje vitamíny A, C, K a E, které společně s vápníkem, draslíkem, hořčíkem, fosforem a vitamíny skupiny B, pomáhají oddálit příznaky stárnutí pleti.

4. Červená paprika

Červené papriky mají vysoký obsah vitamínu C, který je výborný pro produkci kolagenu, který se nachází v pleti. Také obsahuje silné antioxidanty- karotenoidy, které mají protizánětlivé vlastnosti.

5. Avokádo

Avokádo je skvělým bojovníkem proti „špatnému" cholesterolu. I přesto, že obsahuje velké množství tuků, rozhodně po něm nepřibereme. Snižuje zánět, podporuje imunitní systém a mozek.

6. Mrkev

Výzkumy ukazují, že mrkev obsahuje látky, které mohou snížit výskyt rakoviny v těle. Dokáže udržet naší pleť v dobré formě, protože obsahuje velké množství vitamínu A, který obnovuje elasticitu pokožky a napravuje kolagenová vlákna.

7. Brokolice

Konzumací brokolice, můžeme posílit jak naše srdce a cévy, tak chrupavky. Je bohatá na enzymy, které ničí látky způsobující rakovinu. Má vysoký obsah draslíku, který pomáhá při odvodňování a je detoxikační.

8. Shiitake

Zatímco všechny houby obsahují důležité vitamíny, houby shiitake jsou bohaté na měď, která je zodpovědná za zdraví vlasových folikulů. Vědci tvrdí, že konzumací 1 šálku shiitake denně, můžeme potlačit proces šedivění vlasů.

9. Olivy

Olivy chrání naše DNA a poskytují nám zdroj energie. Obsahují vitamíny A a E. Jsou vhodné jako ochrana všech žláz, které produkují hormony. Prospěšné živiny ale najdeme jen v těch čerstvých olivách. Ty konzervované jsou zbavené všech vitamínů.

10. Ananas

Ananas je jednou z nejlepších potravin proti stárnutí, protože obsahuje klíčové živiny, jako je vláknina, hořčík, vitamín B, testosteron, vitamín C a fosfor. Všechny tyto živiny podporují srdce, mozek, imunitní systém, trávicí systém a kosti. Zase opět platí, že vitamíny najdeme jen v čerstvém ananasu.

Závěr

Zdravá strava ale bohužel není jediným klíčem k tomu, abychom zamezili procesu stárnutí. Měli bychom se pravidelně hýbat, protože nejen naše klouby, ale i naše cévy potřebují pohyb k tomu, aby mohly správně fungovat. Pohybem se nám do krve vyplavují také endorfiny, které nám navozují pocit pohody a radosti. Když se budeme pravidelně hýbat, zamezíme různým obtížím, jako třeba: bolest kloubů, ochablé svaly, únava, špatná nálada, křečové žíly a další.

Pitný režim je nutnost, protože právě dostatečný příjem tekutin nám pomůže k odvádění toxinů z těla. Se špatným pitným režimem jsme unavení, bolí nás hlava a máme suchou pokožku.

Nestresovat se! Stres je v podstatě takovým zabijákem. Negativně ovlivňuje celý náš organismus a tělo je tak více náchylné na různé nemoci jako: zvýšený krevní tlak, psychické problémy, poruchy přijmu potravy, nebo únava.

Zdroje: bestlifeonline.com, Pixabay

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: