Cvičíte rádi nebo byste rádi začali? A nechce se vám chodit do posilovny a nemáte příliš času nazbyt? Pak je dnešní článek právě pro vás! Dočtete se zde, jaká základní fitness vybavení lze koupit a udělat si z pohodlí svého domova fitness studio.

1. CVIČÍCÍ PODLOŽKA

Cvičící podložka je základním vybavením, bez kterého se určitě neobejdete! Správná cvičící podložka by měla být dostatečně měkká, protiskluzová a dostatečně dlouhá. Při jejím výběru se proto zaměřte, na co budete podložku primárně využívat. Na dynamická cvičení volte podložku protiskluzovou a vyšší, na jógu naopak měkčí a nižší.

2. ODPOROVÉ GUMY

Odporové gumy zabírají jen velmi málo místa, jsou extrémně univerzální a i cenově dostupné. Na trhu najdete mnoho druhů od lehkého až po těžký odpor, díky čemuž můžete gumy v tréninku střídat.

3. ŠVIHADLO

Švihadlo je ideálním vybavením pro začátečníky i pokročilé uživatele. Je lehké, skladné a cenově dostupné. Lze ho použít každý den k doplnění tréninku či k udržení svého těla v pohybu v netréninkový den.

4. ČINKY

Pokud vám již posilování s vlastní vahou nestačí, je načase koupit činky. Lze je proto využít k procvičení mnoha svalových partií celého těla. Pořídit můžete jak půl kilové tak i například tříkilové jednoručky. Možnou nevýhodou může být skladování, zabírají relativně hodně místa zvlášť, když máte různé hmotnosti.

5. KETTLEBELL

Kettlebell je unikátní díky svému tvaru a madlu, což z něj činí vysoce účinnou pomůcku. Při posilování zapojuje svaly celého těla, zlepšuje kardiovaskulární systém a podílí se na zlepšování vytrvalosti. Pořídit ho můžete od 2 až do 48 kg z plastového či kovového materiálu.

6. GYMNASTICKÝ MÍČ

Míč je univerzální pomůcku, takže jej můžete začlenit při jakémkoliv cvičení. Lze ho použít k protahování, posilování břicha či pilates. Přiložená pumpa jej dokáže nafouknout nebo vyfouknout během několika minut, zatímco jeho konstrukce vydrží i ty nejnáročnější tréninky.

Zdroje: bustle.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: