Bolesti nohou kvůli nesprávné obuvi jsou časté. Po náročném dni to nejvíce schytají nohy, kterým většina z nás nevěnuje dostatek péče, což je škoda. Předejdete tím plochým nohám, otokům a dalším nepříjemnostem.

Jak by měla vypadat správná obuv?

Správná obuv by neměla být pouze krásná, ale i příjemná. Obout si boty podle posledních módních trendů je přece skvělý pocit, hned si představujete ty závistivé pohledy kolemjdoucích. „Nemají moji velikost, ale aspoň mi to sluší,“ není to dobrá taktika.

Dobrá obuv by neměla být úplně plochá, ale s malým podpatkem nebo vyvýšením. Obuv by měla odpovídat velikosti vaší nohy a být trochu volnější. Neměli byste se příliš potit, proto volte prodyšné stélky do bot. Berte v potaz odlišnosti své nohy, jako například vysoký či nízký nárt.

Čemu byste měli předcházet?

Špatným cvičením si můžeme silně poškodit tělo a nohy nejsou výjimkou. Nad každým cvikem musíte přemýšlet a zjistit si, jak ho správně provádět. Sen o vypracovaném těle se může rychle rozplynout, pokud nejste dostatečně zdraví.

Nesprávná technika běhaní taky dělá neplechu. Běhat byste měli se vzpřímenou hlavou a uvolněnými rameny, která by neměla být v tenzi i v běžném životě. Také nebuďte silně předklonění, zkraťte krok, vypilujte techniku dopadu chodidla a zvolte vhodnou obuv určenou ke běhu.

Žabky si nechte na letní dovolenou u moře, určitě to není obuv na každý den.

Vysoké boty na podpatku rovněž nejsou příliš vhodné. Časté nošení přivádí k bolesti kotníku, šlapky, paty a prstů u nohou. Následně to může přivést k vbočenému palci, ostruze na patě a k dalším nepříjemnostem. V letních dnech, kdy nohy můžou být oteklé, je to zbytečná námaha pro vaše chodidla. Pokud jste však velkou milovnicí podpatků, zvolte nižší podpatek a na jejich nošení se připravujte. Alespoň 15-20 minut denně je dobré věnovat se masáži jednoho chodidla, při bolestech i častěji.

Naše nohy jsou od přírody pružné, ale s moderní dobou máme méně času na pohyb, proto naše chodidla jsou ztuhlejší. Ohebnost vašich chodidel můžete určit tak, že si kleknete na kolena a dosednete na paty. Mělo by to jít bez problému, pokud ne začněte cvičit.

Pokud během zimy nosíte tenisky s holými kotníky, což je dnes velmi moderní, nebudete daleko od zánětu močových cest a zánětu ledvin. Mohou vzniknout i lehké omrzliny a v lepším případě dostanete rýmu.

Jak zrelaxovat unavené nohy?

Udělejte si teplou lázeň s bylinkami nebo esenciálním olejem, vůně levandule a růže jsou velmi relaxující.

Najděte hodící se vám návod a udělejte si masáž. Zaměřte se na reflexní body na chodidlech, které vás trápí.

Můžete si protáhnout nohu cvičením s míčkem, srolovaným ručníkem nebo chladnou lahví z lednice.

Vše to příjemně uvolní a každý si najde své.

Zdroj: healthline.com, Freepik

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: