Včera v době oběda jsem šla do místního studia na kruhový trénink. Já a pár mých kamarádů jsme se dokopali jít! Dělali jsme nejrůznější bláznivé cviky ... tricepsy na olympijských kruzích, tlačení saní. Bylo to opravdu náročné, ale také tak potěšující! Skončili jsme úplně zpocený, ale všichni šťastní. Pro velkou intenzitu a mnoho kapek potu na karimatkách jsme se rozhodli, že dnešní den bude odpočinkový.

Takže odpočinkové dny-proč jsou vlastně tak moc důležité?

  • Pokud chcete výsledky, odpočiňte si.

Dny odpočinku jsou pro zotavení nutné. Pracujeme hodně, trénujeme hodně, ale v takovém případě musíme i odpočívat hodně. Protože když odpočíváme, naše tělo doplňuje zásoby energie a opravuje svalovou tkáň, která byla použita (a možná i roztržena) během tréninku. Ale nebojte se, tato obnova je vlastně to, co nám pomůže k růstu větším a silnějším svalům! Vím, že to zní divně, ale takhle naše těla opravdu fungují. K „mikrotraumatu“ dochází, když se snažíme dělat více, déle, než byste běžně měli v každodenním životě. Proto se po probuzení následujícího dne se pravděpodobně budeme cítit velmi unaveně! Stejně jako já dnes ????

  • Pokud se tak nestane, můžeme si opravdu ublížit.

Nestojí za to nutit se do dalšího tréninku, když nám naše tělo už říká STOP. Možná si myslíte, že spalování některých kalorií navíc je v pohodě, ale existuje skutečný limit toho, jak moc se můžeme zatížit, než se FYZICKY zlomíme.

Při cvičení zatěžujeme kosti a svaly. Dny odpočinku a spánek umožňují tělu vytvářet nové buňky a obnovovat se. Pokud svému tělu nedáme čas na to, abychom se posílili správným postupem, můžeme mít zánět a zranění a nebudeme moci dlouho cvičit. TO ZA TO PROSTĚ NESTOJÍ.

  • Příliš mnoho cvičení může SNÍŽIT váš výkon.

Stejně jako v práci se můžeme přepracovat i se cvičením to můžeme přehnat. Uděláme si to příliš náročné a fyzicky se vyčerpáme. Naše výkony se sníží jednoduše proto, že nás trénink už unavuje. To je znamení, že si musíme dát pauzu. Také to, že si dáme "mentální prostor", nám zítra umožní se vrátit s mnohem větší vervou!

Takže už nikdy nevnímejme, že dny odpočinku jsou ztrátou času! Poslouchejme své tělo. Podle toho, jak tvrdě makáme, odpočinek potřebují někteří z nás možná více než ostatní. Znám své tělo dost dobře na to, abych naplánovala dny odpočinku, a věděla, že vše je v pořádku. TIP: Nechme si den cestování přirozeně odpočinkovým dnem.

Je skvělé mít možnost téměř každý den vidět šťastnou tvář. Je zajímavé, že když si věci zapisujeme, začneme si více všímat toho, co nás dělá šťastnými. A to je ta energie, kterou nasáváme z maličkostí.

Na oběd jsem měla kuřecí shawarma s houbami a květákovou rýží. Bylo mi z toho zle, ale nakonec jsem to dokončila. To bylo poslední sousto. Teď už vím, že nějakou dobu nebudu kupovat kuřecí shawarma! Nemusíme jíst zdravé věci, které nám prostě nechutnají. Je zde mnoho jiných variant, můžete si vymýšlet, zkoušet nové recepty a věřte mi, že něco si určitě zamilujete.

Včera jsem byla s kamarády a já měla jsem na starosti výběr restaurace. Naštěstí v mém okolí má skoro každá restaurace sekci „healthy“, takže to každému usnadnilo jíst to, co ho uspokojí a dodá mu energii. Objednala jsem si grilované kuřecí maso a salát s rajčaty, paprikou, kozím sýrem, pepitami a cibulí. Bylo to výtečné! Mohla jsem si k tomu objednat i tortilla chipsy, ale neměla jsem zrovna chuť. Tím bych Vám chtěla předat to, že nemusíme sníst všechno, co nám je nabídnuto. Pokud Vám někdo nabídne potravinu, po které Vám není dobře, prostě si ji neberte.

DĚLÁTE TO PRO SVÉ TĚLO.

zdroje: blogilates.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: