Pojďme si vysvětlit, proč je nafouklé břicho během menstruace (ne)normální. Následující věty jsou brány z všeobecného hlediska a každá žena může mít cyklus jiný, proto je důležité brát v potaz odbornou konzultaci s lékařem.

Ženy mohou být při PMS a samotné menstruaci nafouklé a mají větší váhu a objem v centimetrech. Výkyvy během měsíce jsou pro ženy ve zdravé míře normální a v pořádku, protože se hormonální hladina v těle mění. Před menstruací se v těle hromadí voda, proto může ženě může přijít, že je nafouklá a nemůže dopnout některé kalhoty. Berte svoje ženské tělo jako dar a nebuďte naštvané, že máte kilo nahoře kvůli menstruaci a PMS.

Co však můžete proti nafouklému břichu dělat?

1. Sport a pohyb vyplavuje z těla toxiny, pot a s tím i spojenou vodu, také vyplavuje hormon štěstí endorfin. Pozor na přehnaný pohyb a zvedání těžkých vah během menstruace. Pohyb je skvělá aktivita, ale všeho s mírou, pokud se necítíte 100% dobře.

2. Dostatečný přísun tekutin, a to především vody, popřípadě bylinkových čajů. Tělo tak nebude dehydratované a vodu z těla bude močí i potem vylučovat ve správné míře.

3. Odpočinek a dostatek spánku. Tělo potřebuje regeneraci a načerpání nové energie. Toto platí i při menstruaci. Skvělá je menstruační jóga, meditace a relaxace s oblíbenou knížkou či filmem.

4. Pestrá a vyvážená strava s dostatkem vitamínů a minerálů. Tento bod je pro tělo zásadní, protože dostatek makroživin a mikroživin ve stravě může razantně ovlivňovat menstruační cyklus ženy. Při nedostatku některých látek může být cyklus problematický, až nepravidelný. Proto i tento fakt velice ovlivňuje zavodnění a nafouklé břicho.

Pokud vás trápí nafouklé břicho i mimo cyklus a nevíte si s daným problémem rady, navštivte lékaře! Při velkých bolestech při PMS a MS byste měly také navštívit lékaře z důvodu odborných vyšetření.

Menstruaci nepodceňujte, je to dar ženskosti, který by měl být brán jako součást života.

Zdroje: www.kurzyatac.cz, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: