Všichni jsme to zažili. Ať už jste unaveni z domácí rutiny, motivováni k vytvoření zdravějšího já, nebo zastrašeni ostatními návštěvníky posilovny - nepropadejte panice! To jsou běžné obavy před tím, než se stanete aktivním členem posilovny. Tyto tipy byly vytvořeny s cílem zajistit, abyste si byli jistější VY, a poskytnout některé zdroje pro prospěšné cvičení.

Noste oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a sebevědomě
Nedělám si legraci - I když to může znít hloupě, být pohodlně ve své kůži a nosit oblečení, ve kterém se cítíte dobře, může vytvořit pozitivní a vzrušující zážitek během návštěvy posilovny. Třeba ty jasně modré legíny? Oblečte si je! Nebo ty nové tenisky Nike? Užijte si je! To je jedna starost, kterou můžete vyškrtnout ze seznamu starostí!

Vytvořte si playlist s hudbou, která vás nabudí
Každý z nás má svůj oblíbený hudební žánr/umělce, kteří nás inspirují a motivují k dosažení našich cílů. Stáhněte si seznam skladeb a vytvořte si playlist, ke kterému budete mít v posilovně snadný přístup. Nejenže tak skvěle odvedete pozornost od soustředění se na lidi kolem sebe, ale při cvičení se budete více věnovat svým pokrokům.

Před odchodem do posilovny si vypracujte plán
Je mnohem těžší být v posilovně produktivní, když člověk nemá plán cvičení. Pokud nejste obeznámeni se správnými technikami cvičení nebo s tím, které svaly posilovat, jsou webové stránky vynikajícím zdrojem spolehlivých návodů, jak správně provádět určité cviky. Nenechte se zastrašit reklamami nebo modelkami, které výukové programy provádějí. Je to zdroj poučení pro návštěvníky posilovny všech úrovní zkušeností a poskytne vám tréninkový plán, pokud máte potíže s jeho vymýšlením.

Nezaměřujte se na ostatní lidi
Je velmi snadné zabývat se tím, co dělají ostatní, jak vypadají a zda vás na základě špatného výkonu nebo vzhledu v posilovně neodsuzují. Pokud vás člen posilovny posuzuje nebo se kvůli němu cítíte nepříjemně, je v posilovně jednoduše ze špatného důvodu. Připomeňte si, že lidé, kteří to s cvičením myslí vážně, se soustředí výhradně na sebe.

Níže uvádíme několik aspektů, na které je třeba se při návštěvě posilovny zaměřit: Používáte správnou zátěž? Počítáte správný počet opakování? Provádíte tři nebo čtyři série každého cviku? Vyhodnocením svých pokroků v posilovně odvedete pozornost od nedůležitých myšlenek.

Přiveďte si do posilovny parťáka
Ne všichni lidé mohou v posilovně vyniknout při práci s partnerem. Nicméně pro začátek vám neustálá motivace a osoba, se kterou si můžete popovídat, může zpříjemnit pobyt v posilovně.

Jděte si pro tu láhev s vodou - je čas začít zvedat!"

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: