Jste zamilovaní! Jsi zamilovaný! Oba jste jako dvě součástky dobře namazaného stroje! Proč si neslíbíte, že spolu budete navždy?

PŘESTAŇTE TADY! Úspěšný, dlouhodobý a oddaný vztah má mnohem více součástí, než dokážete vytušit tak brzy. Zde je pět věcí, které POTŘEBUJETE vědět, než si připravíte slib.

Proč se vůbec zavazovat?
Je dobré vědět, proč váš partner přišel se závazkem (nebo proč jste o něm začali přemýšlet).
Někteří lidé se cítí pod tlakem, protože se obávají, že si jejich partner bude hledat jiné potenciální partnery. Podle některých studií se polovina lidí žijících v závazném vztahu někdy přizná k nevěře. Je jasné, že manželství není řešením.

Někteří ho chtějí, protože se bojí, že zůstanou sami. Může to být otázka sebeúcty nebo strachu z opuštění. Jsou to důvody, proč byste chtěli někomu zaslíbit svůj život?

Rodinný, kulturní a vrstevnický tlak na svatbu a plození potomků patří k největším tlakům, kterým kdokoli z nás kdy bude čelit. Navzdory tomu, co chtějí všichni ostatní na světě, pokud se hodláte zavázat, musíte vědět, zda je to něco, co vy a váš partner skutečně chcete.

Manipulace s penězi
Asi vás nepřekvapí, když řeknu, že peníze jsou ve vztahu mezi partnery stresujícím bodem číslo jedna. Můj rodinný život, když jsem vyrůstal, byl celkem funkční - když se to vezme kolem a kolem - ale na jednu věc jsem se mohl spolehnout: pokud rodiče křičeli, bylo to v devíti případech z deseti kvůli penězům. Šetříte, šetříte, šetříte? Rozhazujete teď, protože zítřek možná nikdy nepřijde? Jak důležitá je filantropie? Kolik věcí chcete (velký dům, dvě auta, nebo si pronajmout byt a nemít žádné auto)?

Zejména teď, když většina rodin nemůže plně vystačit s jedním příjmem, je třeba se dohodnout, jak naložit s vaším společným majetkem. Velmi rychle se hromadí zášť a filozofické rozdíly může být téměř nemožné vyřešit - proto si o penězích a jejich roli ve vašem pojetí života a štěstí promluvte.

Promluvme si o sexu
Sex je důležitou součástí dlouhodobých vztahů. To v žádném případě neznamená, že musí být hlavním pilířem, ale znamená to, že je důležité dohodnout se na roli, kterou ve vztahu hraje. Je sex na prvním místě kvůli dělání dětí a až na druhém místě kvůli zábavě? Pokud to nevidíte stejně, může dojít k velkému zklamání.

Spiritualita a náboženství
Věříte, že až vaše tělo zemře, váš duch bude žít dál v ráji? Věří v to i váš partner? Ne? To je dost velký rozdíl. Pokud nemáte kompatibilní systém víry, čekají vás rozcestí, která mohou ve vašem vztahu způsobit zásadní problémy, například:
o Rituály, jako je svatba, smrt a přechodové rituály
o Univerzální systém víry, který budou mít vaše děti
o To, zda existuje vesmírná síla, kterou váš partner miluje a které se zavazuje více než vám

Chcete oba děti?
Pokud máte s partnerem odlišné filozofické názory na pořízení a výchovu dětí, možná budete chtít některá rozhodnutí přehodnotit. Konečným cílem většiny vztahů je reprodukce.

Skutečným tajemstvím připravenosti k závazku je komunikace. Mluvte o těchto věcech dříve, než se z nich stanou problémy. Stále je tu spousta prostoru pro tajemství a objevování - jen se nechcete ohlédnout zpět a říct si: "Kéž bych o tomhle deal-breakeru věděl, když jsme začínali."

.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: