Slovo "sexy" se používá k tolika různým účelům, že je téměř polarizující (a stále se při jeho vyslovení děsím). Například: "sexy" bývalo špatné. Pokud jste byli sexy, nemohli jste být zároveň chytří, úspěšní a milí; vaším jediným cílem nebo darem bylo svádět a být okukováni (ta hrůza!). Často se před ním objevovalo slovo "příliš": "příliš sexy" lem sukně bránil chlapcům v soustředění ve škole (jak jsme se opovážili!?) a žena, která byla "příliš sexy", představovala nebezpečí pro všechny ženy na světě. To jsou ale kecy, co? Není divu, že mnoho žen má ke slovu "sexy" a k vlastní sexualitě komplikovaný vztah.

Bez utlačujících kulturních norem znamená slovo "sexy" ve skutečnosti něco úplně jiného. Není to kus oblečení ani nálepka, která nás řadí do nějaké škatulky. Místo toho je to čestný odznak označující silnou energii, kterou v sobě všichni máme. Vím, co si myslíte: jak se stát smyslnějšími jak pro sebe, tak pro potenciální partnery? "Sexy" není jen videoklip Beyoncé Partition, kostým princezny Leiy (znáte to) nebo žhavé vystoupení Dua Lipy na Grammy (i když to všechno rozhodně může být, pokud to dělají pro vás). Co tedy dnes znamená "být sexy"? Pozor, spoiler: je to mnohem jednodušší (a žhavější), než jsme si původně mysleli, když jsme v osmé třídě četli Cosmopolitan.

Přijmout to, co je pro vás příjemné.

To, co je příjemné pro vás, je jiné než to, co je příjemné pro kohokoli jiného. Rozkoš také není jen o orgasmu nebo o tom, co se děje v ložnici. "Na rozkoši je krásné, že je tak subjektivní," vysvětlila Hani Avital, zakladatelka platformy pro posílení ženské smyslnosti Sheelah, časopisu S Life. "Rozkoš je cokoli, co vás vzrušuje a dává vám pocit většího života. Může to být i pět minut pro sebe jako novopečená maminka... je to sexuální? Ne. Ale kumuluje to potěšení a nakonec vám to pomůže cítit se více vzrušená a živá."

Novinka: předehra není jen 30 minut před pohlavním stykem. Je to něco, co může probíhat celý den, každý den: jak se rozhodneme oblékat, co jíme, jak si vychutnáváme ranní kávu, jak komunikujeme s ostatními a jak líbáme své drahé polovičky na dobré ráno nebo jak se na sebe díváme do zrcadla. Chcete-li posílit a využít svou sexuální energii, zaměřte se na potěšení v celém svém životě a určete, co je příjemné pro vás, a ne pro vaši drahou polovičku, nejlepšího přítele nebo kohokoli jiného.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: