Jaro je tady a s jeho nepředvídatelným počasím přicházejí i nové trendy v líčení. Zatímco se lidé připravují na léto (a diskutují o tom, zda je vhodné s sebou všude nosit deštník), kosmetické trendy této sezóny odrážejí touhu bavit se líčením a přijmout bezstarostnějšího ducha. Důraz na drzé experimentování nahrazuje pevné hranice mezi různými estetickými styly.

Tyto jarní trendy v líčení kladou ty správné otázky: Můžu svůj make-up bez líčení ozvláštnit fialovou barvou? Dají se oční drahokamy nosit i mimo údolí Coachella? Měla bych se pokusit o obrácené kočičí oko? (Ano, ano a ano.) Můžete být odvážná i přirozená, barevná i decentní, minimalistická i překvapivá. TL;DR: Mixování a kombinování je in.

Ať už experimentujete s různými aplikacemi tvářenek, začleňujete překvapivé doplňky, nebo si dokonce - ehm - pinzetou upravujete obočí, letošní sezóna je především o hře s tím, co máte. A neexistuje univerzální řešení. "Trendy mohou opravdu záviset na osobě. Přirozená, rozzářená pleť s ruměncem je tak široce populární, ale myslím, že uvidíme odvážnější volby na očích, jako jsou třpytky a barevné tóny očních linek," říká vizážistka Ashley Rebecca pro Byrdie.

Když lidé na TikToku a Twitteru vyznávají, že letošní léto znovu získá nespoutanou energii léta 2016, tyto trendy v líčení na jaro 2022 jsou důkazem, že už se zahříváme.

Přečtěte si všechny trendy detaily podle vizážistů.

Seznámení s odbornicí Ashley Rebecca je newyorská vizážistka. Její zkušenosti zahrnují editorialy, červený koberec i reklamu. Nick Lujan je newyorský vizážista a pedagog s více než 15 lety zkušeností v oboru líčení. Lujan je také ředitelem pro uměleckou tvorbu a vzdělávání ve společnosti Kevyn Aucoin Beauty.

Konturní tvářenka

Sadu na konturování můžete letos na jaře vynechat. Místo toho je vhodné použít tvářenku, která zvýrazní vaše rysy. Ať už chcete zvýraznit lícní kosti nebo zateplit nos, tato metoda vám dává dostatek prostoru pro hraní si.

Makeup artist Nick Lujan vysvětluje: "Použití tvářenky místo stínového konturování ke zvýraznění tváří dodá vaší pleti život, barvu a lesk."

Také je to s tvářenkou. Tato metoda konturování má také tendenci vytvářet přirozenější konečný vzhled. "Konturování pomocí tvářenky eliminuje jeden krok při nanášení make-upu a umožňuje vyniknout vaší přirozené struktuře kostí," dodává Lujan.

Tvářenkou to také nemusí končit. "Existuje spousta virálních videí, kde se tvářenka nanáší pod oči jako barevný korektor s korektorem, což je vlastně trik, který vizážisté dělají odjakživa," sdílí Ashley Rebecca.

Minimalistické obočí

"Sotva znatelné obočí je zpět," říká Lujan. Já vím, já vím, hrůza. Ale podle Lujanové už nadýchané obočí nebude základem každého líčení. Lujan vysvětluje: "Existuje několik verzí tohoto [minimalistického vzhledu], od odbarveného obočí až po obočí tence pinzetou upravené a vytvarované."

To nutně neznamená, že musíte zahodit gel na obočí kvůli pinzetě. Hlavní poznatek? Letos na jaře můžete nechat své ostatní rysy v centru pozornosti.

Monochromatické líčení

Monochromatický vzhled může být nejen super lichotivý, ale také obvykle usnadňuje proces aplikace. "Myšlenka vybrat si lichotivý odstín rtů nebo tvářenky a nanést ho na ostatní části obličeje je jednoduchá a účinná," říká Lujan.

Lujan navrhuje odstíny korálové, broskvové, růžové, červené a cihlové, protože ty bývají nejlichotivější pro různé odstíny pleti, ale v tomto trendu se můžete odvázat (nebo naopak neutralizovat), jak jen chcete. Jedno varování od Lujan: "Pokud chcete experimentovat s jasnějšími a odvážnějšími barvami, možná by bylo nejlepší omezit tyto barvy na oblast očních stínů a vše ostatní pak nechat přirozené."

Oči s drahokamy

Drahokamy si znovu vydobyly své místo jako módní doplněk obličeje a podle Lujan je nejvyšší čas. "Drahokamy se v módě a líčení objevují opakovaně každých 10 až 15 let," vysvětluje Lujan. Naposledy byly opravdu populární v 90. letech a na začátku nového tisíciletí: "Vzpomeňte si na Gwen Stefani v dobách, kdy byla ještě členkou skupiny No Doubt," říká Lujan.

Ať už návrat drahých kamenů souvisí spíše s obnovením trendů Y2K nebo s euforií, toto líčení se vrátilo v plné síle - a ne, není exkluzivní pro festivaly.

Lehká podkladová báze

Lidé v zimě nechávají všechny těžké vrstvy včetně podkladové báze za sebou. Lujan říká: "Všichni se zbavují vrstev těžkého make-upu a používají průzračné zářivé přípravky." Pokud toužíte po svěžejším vzhledu, Lujan doporučuje "obléknout se do něčeho lehkého a svěžího a nechat vyniknout svou přirozenou pleť". Lehký podkladový krém navíc může ještě více rozjasnit vaši tvářenku."

Pops of Periwinkle

Možná je na čase dát sbohem vaší paletě pouze neutrálních barev. Veri Peri se letos na jaře vrací na scénu tolik potřebná. "Tato periwinkle modrá má živý fialovo-červený podtón, díky čemuž se skvěle hodí pro všechny tóny pleti," vysvětluje Lujan.

Ať už tento trend přijmete v líčení očí, rtěnkách nebo leskách, Lujan doporučuje zachovat jednoduchost: "Měla bych na paměti, že barevný pop na jednom prvku je vždy nejlepší způsob, jak udělat jemný dojem."

Opětné kočičí oči

Líčení očí pod očima je zpět a lepší než kdy dřív, ale ne, to nutně neznamená, že si musíte traumatizovat vodní linku. "Na přehlídkových molech a červeném koberci vidíme 'obrácené křídlo'," říká Lujan. (Mimochodem, Hailey Bieber je její fanynkou.)

Ať už linky uděláte "rozmazané nebo ostré", tento trend očních linek je odvážný a může být opravdu lichotivý. Podle Lujana: "Má tendenci oči trochu zvětšit, protože horní víčko je světlé a jasné a úhly linky mají tendenci zvedat vnější koutky očí."

Vysoce lesklý lesk

Jestliže někdy byla doba, kdy je potřeba se nafouknout, je to jaro 2022. "Lesklé rty budou na jaře velkým hitem," říká Ashley Rebecca. Se zvednutím omezení masek se luxusní vzhled rtů vrací ve velkém stylu. A podle Lujana jsou "vysoce lesklé a vyživující přípravky" na jaře základem.

Zdroje: https://www.byrdie.com/makeup-trends-spring-2022-5270165 , Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: