Pokud vás někdy zajímalo, v čem spočívá tajemství úspěchu, můžete se o něm dozvědět, když se podíváte na některé klíčové postupy, které úspěšní lidé, například miliardáři, uplatňují ve své každodenní rutině. Existuje způsob myšlení, který sdílí mnoho úspěšných lidí a který již není dobře střeženým tajemstvím; vedoucí ženy, které doufají, že se o svůj úspěch podělí s ostatními ženami, vysvětlily, co považují za základ svého úspěchu. Některé z nich posloužily jako připomínka, že nejdůležitější je důsledně dělat jednoduché věci, zejména když je den čerstvě po ránu. Vezmete-li tyto rady v úvahu, možná zjistíte, že o podnikání - a o životě - přemýšlíte jiným způsobem, který by mohl změnit věci k lepšímu.

Cvičení
Běžným přístupem k začátku dne mezi úspěšnými podnikatelkami je začít ho cvičením. Anna Wintour, dlouholetá šéfredaktorka časopisu Vogue, je proslulá tím, že každý den začíná hodinovým tenisovým zápasem v 5:45 ráno. Jessica Alba, herečka a zakladatelka společnosti The Honest Company, se snaží cvičit každý den 45 minut, obvykle ráno. Podle Alby "vám to pomůže zpracovat vše, co musíte udělat, a připravit se na nadcházející stresující den". Nejenže ranní cvičení rozproudí krev a uvolní endorfiny zlepšující náladu, ale jeho zdolání hned po ránu zajistí, že se vaše každodenní cvičení skutečně uskuteční.

Meditujte
Oprah uvedla, že svůj den začíná dvacetiminutovou meditací. To ji podle jejích slov "naplňuje "nadějí, pocitem spokojenosti a hlubokou radostí". Tim Ferriss, americký podcaster, autor, podnikatel a investor do technologických startupů v rané fázi, také začíná svůj den meditací, protože si po rozhovorech s tisíci úspěšnými lídry ze všech oblastí života upravil svůj vlastní ranní rituál. O výhodách své ranní meditační rutiny hovoří také Arianna Huffingtonová.

Zorganizujte se
Doporučení Alessandry Ambrosio, modelky Victoria Secret, herečky a zakladatelky společnosti ále, zní, abyste si ráno udělali pořádek, a byli tak připraveni na celý den. Než ráno vyjde z domu, ujistí se, že si začala dělat seznamy, ať už jde o nákup potravin nebo nové nápady pro její oděvní řadu. I další celebrity, jako je Jessica Bileová, a dokonce i Steve Jobs, zastávají názor, že je důležité si po probuzení ustlat postel, jen abyste nastartovali vzestupnou trajektorii dne. Sheryl Sandbergová si vytváří svůj seznam "úkolů" ve spirálovém zápisníku a odškrtává si položky před 7:00. Celkově si udělejte pořádek!

Přečtěte si zprávy
Oblíbeným zvykem, kterým se baví mnoho úspěšných miliardářů, je začít den čtením zpráv, zejména The New York Times. Mezi takové čtenáře patří například Barack Obama nebo Dottie Hermanová, nejbohatší self-made žena v oblasti nemovitostí.

Snídat
Na rčení, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, může být něco pravdy. Kylie Jenner, nejmladší miliardářka na světě, snídá každý den to samé - míchaná vejce, avokádo a rýži. Také Oprah Winfrey začíná svůj den zdravou snídaní, která je bohatá na komplexní sacharidy, vlákninu a bílkoviny. Tony Robbins svůj ranní rituál rád završuje výživnou snídaní s rybou a salátem. Obecně platí, že volte jídla s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny, která vám dodají energii, omezí chuť k jídlu a sníží riziko některých onemocnění.


Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: